Як зберегти огірки на зиму, як свіжі. Свіжі огірки на зиму

Як зберегти огірки на зиму, як свіжі. Свіжі огірки на зиму

Отже, для початку розглянемо найбільш незвичайний, але і найшвидший варіант збереження свіжих огірків на зиму.


Варіант 1: консервація

Беремо 500-600 г свіжих молодих огірків і одну 3-хлітрову банку і кришку. Плодів підбираємо рівно стільки, скільки увійде так, щоб залишався ще вільний простір у плечиків і в центрі.


Огірки краще брати засолочних сортів, оскільки літні зберігаються гірше.

 • Овочі добре промиваємо і розкладаємо на рушник обсихати. Замочувати їх, на відміну від традиційного маринування, в цьому виді консервації не можна. Огірки повинні бути абсолютно сухими, щоб не виділяти конденсат, який завадить тривалому зберіганню.
 • Якщо овочі зовсім чисті, краще взагалі просто протерти їх, видаливши при цьому гострі пупиришки.
 • Банку з кришкою також моїм і протираєм чистим рушником. Даємо подихати, щоб волога повністю випарувалася.
 • Тепер закладаємо всередину сухі огірки.
 • Залишаємо невеликий простір в середині і ставимо туди парафінову свічку. Вона повинна бути звичайнішою без віддушок і «покращень» у складі. Підійде і свічка-таблетка, головне, вона повинна бути новою, щоб час горіння був не менше 11-12 хвилин.
 • Запалюємо її і даємо прогоріти всередині банки 10 хвилин. Важливо, щоб полум'я було саме всередині, а не зовні - так воно випалить весь кисень.

По закінченні часу, не туша свічку, закриваємо банку кришкою і закочуємо її. Вогонь горітиме ще кілька секунд, дотискаючи залишки кисню, потім згасне. Всі! Банку з огірками можна сміливо прибирати в підвал або льох.

Взимку нас порадують свіжі хрусткі огірки без засолки і маринада!

Варіант 2: салат

Ось ще один - менш екзотичний, але не менш «працюючий» варіант.

 • Беремо 1 кг свіжих молодих огірків, добре моїм їх, просушуємо і ріжемо на гуртки.
 • Складаємо їх, чим щільніше, тим краще, можна навіть утрамбувати в банки.
 • Ставимо на вогонь у маленькому ковшику 100 мл їдального 9% оцту і доводимо до кипіння.

Закриваємо капроновою кришкою і зберігаємо в холодильнику. По суті, у нас виходить готовий салат, добре підходящий і для рибних, і для м'ясних гарячих страв.

Як заморозити огірки на зиму. Заготівля огірків на зиму. Мій улюблений спосіб. Ніяких закруток - заморозка. Взимку насолоджуюся ароматом і смаком своїх огірків

Не секрет, що взимку хорошого огірка в магазині не знайдеш! І тому я завжди заготовляю свої огірки на зиму. Спробуйте заготовити так хоча б кілька огірків, і Ви зрозумієте, що це відмінний спосіб, як зберегти огірки на зиму.


Ми завжди насолоджуємося взимку ароматом і смаком своїх огірків, які заготовили з літа!

Для Вас я підготувала коротке

Покроковий рецепт з фото, як заготовити огірки на зиму:

Для початку огірки потрібно добре помити і обсушити.

огірки

Відрізаю у огірків краю і нарізаю огірки на кубики.

з огірків

огірки заготівля


Нотатку: огірки у мене зі свого городу, тому шкірку не прибираю.

У харчовий пакет перекладаю огірки (у мене вийшло 3 пакети)

огірки в пакунку

Розподіляю їх тонким шаром. Повертаю край пакунка (порожній) під огірки.

заготівля з огірків


Те ж саме проробляю ще з двома пакетами огірків.

Складаю один на одного і відправляю в морозильну камеру.

Огірки в морозилці

Порада: ніколи не заморожуйте огірки цілком (зі свого досвіду).

Як правильно використовувати заморожені огірки:

Огірки ні в якому разі не розморожуємо.


Наприклад: роблю окрошку і огірки додаю в саму останню чергу. Прямо з морозилки дістаю і відразу додаю. Якщо роблю салат, те ж саме. Тоді Ви отримаєте огірки з гарним смаком і кольором.

заморожені огірки

З пакету просто дістаю потрібну кількість огірків і відправляю його знову в морозилку до наступного разу.

Ще рекомендую приготувати смузі із заморожених огірків: кефір, огірки, зелень. Мені дуже подобається!

Зберігання огірків на складі. Зберігання огірків

Найпоширенішими і затребуваними представниками плодових овочів є огірки. Перед сільськогосподарською організацією, що займається вирощуванням сільгосппродукції стоїть завдання не тільки в тому, щоб отримати і зібрати хороший урожай, але і в тому, як і коли його реалізувати. Прибутку не буде, якщо не вдасться зберегти товарні та споживчі якості продуктів. Розглядається до категорії швидкопсувних, тому в господарстві має бути відповідне овочесховище з холодильними камерами і можливістю регуляції вологості. Зберігання свіжих огірків буде успішним при створенні оптимальних умов.


Як зберегти огірки

Найкраще збереження щільності і зеленого кольору спостерігається при відносній вологості повітря (ОВВ) 100%, але це дуже небезпечне середовище через надмірну активність грибів і бактерій. Щоб зберегти свіжі огірки в первісному вигляді потрібно встановити відносну вологість повітря від 80 до 95%. Найдовше об'єкт зберігання не змінює свої якості, не жовтіє і залишається пружним, при t 6-8ºС.

Термін зберігання огірків залежно від температури (без регуляції вологості)

Зберігання огірків значно полегшується при застосуванні поліетиленової плівки, що має товщину приблизно 30 мкм. Знижується втрата вологи при укладанні овочів у ящики, вистлані поліетиленом, приблизно по десять кілограмів у кожен. Якщо в лотки помістити відкриті пакети з огірками вагою близько двох кілограмів, лежкість їх підвищиться.

Довгоплідні представники партенокарпічних сортів, а також грунтовиехраняться до 30 днів. Для цього їх обкручують термоусадочною плівкою і встановлюють t на рівні 10-15ºС. Роблять це наступним чином. Кожен екземпляр обмотують тонкою плівкою (товщина не більше 25 мкм), залишивши незавернутими краї. Після цього на спеціальному конвеєрі вони піддаються впливу високої температури (200ºС), завдяки чому овочі опиняються в щільно прилеглій захисній оболонці. Урожай захищеного ґрунту можна відправляти на зберігання у вересні-жовтні.

Чи можна зберігати свіжі огірки в морозилці. Тонкощі технології

Технологія заморожування огірків проста, але має кілька тонкощів. Пропонуємо дізнатися про них для отримання найкращого результату.

 • Овочі пізніх сортів більше підходять для заморожування, ніж ранніх. Також досвідчені господині рекомендують вибирати для цієї мети молоді і щільні плоди з дрібним насінням.
 • Огірки можна заморожувати цілком, нарізаними кубиками або кружечками, подрібнені на терці. Також можна заготовити шляхом заморожування огірковий сік. Однак цілі плоди заморожують рідко, оскільки їх неможливо нарізати ні замороженими, ні після відтоювання. Єдиний спосіб їх використання - подрібнити в блендері і використовувати як основу для смузі.
 • Заморожувати огірки рекомендують у тій формі, в якій ви їх плануєте застосовувати, і порційно: один пакетик - одна порція овочів.
 • Розморожувати огірки перед використанням не рекомендується, щоб вони не втратили форму. Їх додають у страву холодними і перемішують, потім недовго чекають, щоб вони розморозилися в самому їжі.
 • Зазвичай для заморожування огірки подрібнюють, укладають на противагу і відправляють у морозильну камеру на термін від 2 до 8 годин залежно від їх розміру. Після цього шматочки переміщують у контейнер і пакет, випускають з пакету зайве повітря, щільно закривають ємності і прибирають у морозилку. Огірковий сік заморожують у формочках для льоду і теж перекладають у пакет, використовуючи по одному кубику в міру необхідності.
 • На контейнерах і пакетах із зимовими заготовками рекомендують писати дату заморожування, щоб встигнути вжити їх до закінчення терміну придатності.
 • Термін зберігання морозивів огірків залежить від способу заморожування і складу. Овочі, заготовлені методом швидкої заморозки, можуть зберігатися від 5 до 8 місяців, тільки якщо вони не є частиною суміші, в якій є швидкопсувні продукти. Якщо огірки просто поміщені в морозильник, і їх не піддавали прискореному заморожуванню, то термін їх придатності скоротиться до 3-6 місяців.
 • Якщо огірки розморозилися, повторно їх заморожувати не можна: доведеться або з'їсти, або викинути.

Де краще зберігати огірки в холодильнику чи ні. Для тривалого зберігання огірки повинні бути:

Свіжими:

 • збираючи огірки на власній грядці намагайтеся зробити так, щоб від часу збору до моменту закладки на зберігання пройшло якомога менше часів. Плоди, які полежать кілька днів при кімнатній температурі, для тривалого зберігання годитися вже не будуть;
 • купуючи огірки на базарі звертайте увагу не тільки на окремі екземпляри, а й на всю партію. Так, якщо більшість плодів підвяли, брати такі зеленці не варто, довго вони не пролежать, навіть якщо обрані вами екземпляри здаються свіжими.

Чистими і сухими:

 • огірки повинні бути сухими і чистими. Пам'ятайте про це, збираючи їх на грядці або купуючи на ринку;
 • мити зеленці перед закладкою на зберігання не можна, адже у плодів є свій захист від гниття.

Без пошкоджень:

 • уважно огляньте огірки: на їхній шкірці не повинно бути ніяких пошкоджень, інакше плоди дуже швидко почнуть псуватися.

Зі щільною шкіркою:

 • для тривалого зберігання більше підходять ґрунтові огірки зі щільною шкіркою, а не тепличні;
 • добре зберігаються плоди спеціальних сортів: Харківський, Ніжинський та інших.


Відмінна лежкість плодів у огірків довгоплідних партенокарпічних сортів, таких як:

 • Садко
 • Безглуздий 40
 • Ніжинський місцевий
 • Ніжинський 12
 • Конкурент
 • Кущовий
 • Парад

Які огірки не годяться для тривалого зберігання:

 • погано зберігаються водянисті плоди з тонкою шкіркою;
 • огірки, які переросли. Переспілі та пожовклі огірки втрачають всі корисні властивості і для прийому в їжу вже не годяться;
 • не вдасться довго зберегти і тепличні сорти огірків швидкого дозрівання. Зберігати такі зеленці можна хіба що 3-4 дні. Винятком є лише ті тепличні огірки, які упаковані в пакети з вуглекислим газом. Для зберігання їх необхідно помістити в холодильник, на полицю для овочів.

Як зберігати огірки в холодильнику


У відділенні для овочів:
Огірки без проблем збережуться в холодильнику (в лотку для зберігання овочів) приблизно 3 дні, причому готувати їх для такого короткочасного зберігання не потрібно.
У целофані:
Огірки вкладають у поліетиленовий пакет і зверху, там, де огірки відкриті, покривають їх вологою марлею. Упаковані таким чином плоди можуть зберегтися свіжими близько 10 днів.
У папері:
Обернувши кожен огірочок паперовим рушником (серветкою) і уклавши їх у целофановий пакет, можна зберегти зеленці свіжими на термін до 2 тижнів.
У воді:
Зберегти огірки свіжими до 3-4 тижнів можна у воді. Для цього в миску (або лоток) необхідно налити холодної ключової води і опустити в неї плоди хвостиками вниз. При цьому огірки повинні перебувати у воді не повністю, а лише на 1-2 см. Зберігати огірки у воді необхідно також в овочевому відділенні холодильника. Секрет методу полягає в наступному: у міру того, як плоди втрачатимуть вологу, вони зможуть компенсувати її втрату, вбираючи воду. Для зберігання цим способом краще взяти огірки з щільною, темно-зеленою, слабо бугорчатою шкірою. А щоб максимально продовжити термін збереження огірків у воді, її необхідно міняти не рідше, ніж раз на добу.
У яєчному білку:
Свіжі огірки необхідно акуратно, не пошкодивши шкірку, вимити, висушити і обмазати яєчним білком. На шкірці огірків утворюється прозора плівка, яка перешкоджатиме випаровуванню вологи. Зберігають огірки в білковій плівці в холодильнику, на полиці для овочів

. При знижених температурах (нижче 0 ° С) огірки починають швидко розм'якшуватися і на них з'являється слиз. Тому, відправляючи огірки на зберігання в холодильник, стежте за тим, щоб вони не опинилися біля морозильної камери.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND