Петунія взимку будинку в горщику. Варіант № 1. Збереження маточних кущів петунії взимку

Петунія взимку будинку в горщику. Варіант № 1. Збереження маточних кущів петунії взимку

Кущики петунії викопують, пересаджують у горщики і заносять у приміщення. Потрібно встигнути зробити це до заморозків, тобто у вересні-листопаді. У рослини обрізають сухе листя, пошкоджені, підгнилі гілки. Практикується і кардинальна стрижка: всі гілки обрізаються до 10-15 см.

Куст петунії може перезимувати на холодному підвіконні


Головні умови догляду за кущами петунії взимку:

 • мінімальний полив (до 2-3 разів на місяць);
 • відсутність добрив;
 • висока вологість повітря;
 • температура 10-15 ° C;
 • гарне освітлення.

У таких умовах петунії благополучно переживають зиму і вже в середині лютого зацвітають! Тоді в раціон можна «вводити» частіший полив і підживлення.

Куст петунії, який пережив зиму, висаджують у відкритий грунт або в балконні контейнери. Або ж чинять по-іншому: розмножують петунію черенками і вирощують молоді рослини петунії. Останній варіант більш поширений у середовищі квітникарів. Вважається (і небезпідставно!), що молоді петунії цвітуть краще, ніж другогідки.

Лютневе цвітіння петунії другого року життя

Як же здійснюють черенкування петунії?

Навесні з петунії, який перезимував куща, зрізають черенки по 5-10 см - зелені, не одревісні. Нижнє листя на чореньці обриває так, щоб в основі залишився голий стебель довжиною 1-3 см. Важливо, щоб на цій ділянці була хоча б 1 пара міждузлів. У верхній частині череня має залишитися 2-3 листки. Якщо вони великі, то їхні пластини зрізають поперек наполовину - щоб зменшити випаровування вологи.

Черенки петунії висаджують у пухкий ґрунт, бажано - з розпушувачами. Можна використовувати чистий вермікуліт або торф для вкорінення


Голу частину стебля заглиблюють у вологий, пухкий ґрунт.

Листя черенків можна зрізати наполовину, щоб зменшити втрати вологи через листові пластини

Зверху влаштовують паробар'єр, щоб зберегти високу вологість навколо черенків. Наприклад, накривають посадкову ємність пластиковим стаканчиком, скляною банкою або склом. Щодня «парник» провітрюють - для запобігання появі на чорняві цвілі, гнилів, чорної ніжки.

Для вентиляції в дні пластикового стакана- «парничка» роблять отвори

Приблизно через 10-14 днів у пазухах черенків з'являться молоді втечі - це означає, що вкорінення відбулося! Парник прибирають, черенки продовжують дорощувати так само, як розсаду петунії: поливають, удобрюють, обприскують. Над 5-6 листиком молоді рослини прищипують для кущіння.

Через 2 тижні в пазухах листя черенків петунії з'являються нові втечі

Як черенкувати петунію розказано в


У березні-квітні (залежно від регіону), коли встановляться стабільні позитивні температури 10-12 ° C, вкорінені черенки висаджують на ПМП - у відкритий грунт або в балконні контейнери.

Петунія в квартирі догляд. Як доглядати за петунією, посадженою в горщикові

Догляд за петунією, безумовно, залежить від того, де квітка буде посаджена - на клумбі або ж у горщику. Завдяки своїй невибагливості петунія може легко прикрашати домашні балкони або вікна.

Якщо раптом посаджена в горщику петунія стала «примхувати», необхідно передбачити такі можливі проблеми:

 • Підібраний горщик занадто тісний для рослини;
 • Ґрунт є пісним;
 • У горщику немає дренажного отвору;
 • У ґрунті є грибкові хвороби;
 • Під час посадки квітки було неправильно підібрано ґрунт.

Щоб праці з вирощування і догляду за петунією не стали марними, слід дотримуватися деяких правил перед посадкою петунії в горщику. Почати слід з самого горщика - він повинен бути просторим, для однієї рослини потрібно не менше 3 літрів ґрунту. У горщику має бути дренажний отвір.

При планованому розміщенні горщиків або ваз з петуніями, слід враховувати, що для них обов'язкове свіже повітря. Рослини без перешкод перенесуть температуру до 20 градусів. Якщо вибрані великокольорові види петунії, то допустима і більш висока температура повітря. Північна сторона балкона або вікна не дозволить петунії подарувати рясне цвітіння. Крім того, перед дощем рослини краще прибрати з відкритих просторів.


Тепер час подбати про правильно підібраний ґрунт. Петунії віддають перевагу пухлому ґрунту, тому до готового ґрунту можна підсипати трохи промитого піску (у пропорції 1 частину піску на 5 частин ґрунту). Можна замість піску використовувати вапно.

Добривам при догляді за петуніями необхідно відвести окрему роль. Можна використовувати готові комплекси, які продаються в магазинах. Азовмісні добрива потрібно додати через пару тижнів після висадки рослини. На більш пізніх термінах необхідно використовувати добрива з високим рівнем калію і фосфору. Щоб отримати буйне цвітіння петунії, важливо дотримуватися періодичності підживлення. У період активного зростання «підгодовувати» рослину потрібно не рідше разу на тиждень.

Поливати петунії потрібно тільки під корінь, не допускаючи потрапляння води на листя або квітки. Недостатній полив петунія відзначить жовтим листям. Усохлі квітки і листя потрібно обов'язково обдирати - це додасть рослині більше сил для росту і цвітіння. Якщо хочеться надати петунії великої кущі і пишності - необхідно прищипувати (механічно видаляти) верхівки в районі 4-5 листочка.

Петунія в будинку прикмети. Щоб петунії цвіли цілий рік

Я завжди заздрила тим, хто вирощує квіти на дачі. Але дачі у нас немає. Коли ми з чоловіком в'їхали в бабусину квартиру з великим балконом, я відразу почала планувати квітник в ящиках і горщиках. І за 6 років створила свій оазис. Взимку у нас холодно, і квіти не можуть зимувати на балконі. Частину з них я вношу в квартиру. А однорічники просто сію щовесни.

Все у мене виходило. І тільки петунії були хилими, погано цвіли, а то й пропадали. Вже хотіла відмовитися від спроб їх вирощувати в контейнерах. Але тут попався мені на очі журнал «Сад для душі і гарного відпочинку», 7 номер за 2012 рік. І там знайшла цікаву розповідь Надії Щербініної про її досвід вирощування петуній цілий рік.


Виявилося, що вирощування примхливих красунь з черенків дозволяє автору оповідання мати квітучі петунії в будь-яку пору року. І я вирішила вивчити її досвід і спробувати зробити так само.

Мені потрібні були чореньки від красивих квітучих петуній. Був кінець липня. Я поїхала в найближче дачне селище і на одній з ділянок побачила відмінні петунії двох сортів.

Зайшла до господині дільниці, вибачилася і все розповіла. Господиня з радістю дозволила мені взяти черенки. І сама вона вирішила спробувати. До цього вона купувала готову розсаду в садовому центрі. Я взяла по 3-4 череня з кожного з двох сортів. Вдома вкоренила їх під банками, а пізніше висадила в невеликі горщики.

З кінця жовтня підсвічувала майже всю зиму. У лютому пересадила у великий посуд. У квітні нарізала черенки з цих кущиків і вкоренила їх.

Як тільки рослини пішли в ріст, відправила їх на балкон. Кілька примірників росли у великих ємностях, і я не чіпала їх до осені. Тільки підгодовувала і поливала.


У балконних ящиках великі горщики не розмістиш.

Петунія на підвіконні. Як і якою водою поливати розсаду петуній

Дуже важливо навчитися поливати сіянці петунії. Робити це слід помірно і вчасно, дотримуючись деяких правил:

Найнадійніший спосіб підтримувати потрібну вологість ґрунту - це поливати розсаду знизу з піддону, а не зверху.

Важливо! У сонячну погоду сіянці слід поливати ввечері, оскільки саме в нічний час їх зростання найбільш інтенсивне і більше споживання води, вдень же вода сильно випаровується.

Для посіву насіння допускається використання різних грунтованих сумішей на основі торфу, виняток становлять лужні і сильнокислі.

У ньому міститься в оптимальному співвідношенні всі необхідні речовини для харчування рослин та їх зростання.

Намагайтеся користуватися тільки спеціалізованими добривами, інакше дотримати концентрацію дуже складно. Для підживлень чудово підходять також комплексні добрива з великим вмістом калію.

Доглядаючи за дорослими петуніями, багато хто не знає, що для формування пишних кущиків необхідно прищипувати, тобто видаляти, верхівки відрослих втечі. Робити це слід у фазі активного зростання, коли утворюється 4-5 листків.

Зараз Ви детально дізнаєтеся про те, як з маленького насіння виростити чудову, здорову квітку - петунію.

1. Вибір насіння. Численна кількість сортів петунії дозволяє підібрати насіння за потрібним призначенням. Так, для прикрашання підвісних кошиків і балконів використовують ампельну петунію, для створення шикарного багатого квітника - махрову, а в міському озелененні зустрічаються різноманітні сорти великоквіткової петунії.

На дні обов'язково повинні бути дренажні дірочки для виходу води і лоток для зливу. Перш ґрунт необхідно обробити рожевим розчином марганцівки або прокалити в духовці для знезараження (100 градусів на пів години), викласти в ємність і добре утрамбувати.

3. Посів насіння. Насіння продається в гранулах або у вільному розсипному вигляді. Щоб уникнути густої посадки, звичайне насіння краще перемішати з піском перед посівом. Гранульовані можна розкладати пінцетом.

Рівномірно розсипаємо насіння на утрамбований мокрий грунт, після чого закриваємо контейнер прозорою кришкою або поліетиленом, ставимо на світ.

Світло вмикаємо на 12-14 годин при температурі 23- 25 градуса за цельсієм. Після двох трьох тижнів після посадки рослини загартовують. Знімають целофан або пластикове накриття спочатку на кілька годин, потім збільшують інтервал і зовсім його прибирають.

Для цього використовують: акварин супер, суперфосфат, феровіт, універсальне квіткове добриво.

Слід акуратно поливати молоді паростки петунії під корінь за допомогою шприца або груші.

При дотриманні всіх правил вирощування петунії з маленького насіння виходять чудові квіти, які прикрасять Ваш сад на все літо і осінь.

І на кінець трохи досвіду Ю.Нехаєвой. Вирощування петунії взимку на підвіконні.

Втечі петунії взимку трохи витягуються, тому їх краще підв'язувати на шпалері або прямо в горщик встромити 2-3 довгих палички, обв'язати їх ниткою і розмістити батоги петунії по них. Підгодовуйте взимку петунію будь-якими квітковими добривами.

А в 2015 р. я багато виростила розсади петунії, навіть більшу частину довелося віддати сусідкам, тому що таку кількість розсади просто ніде було висадити! На фото тільки третя частина всієї розсади:

Я зробила помилку у вирощуванні петунії - не прищипнула її, в результаті виросли довгі батоги і квіти були на кінцях втечі. Загалом, петунії мізерно цвіли. Тому не шкодуйте верхівки петуній, обов'язково відривайте!

Зараз, 7 січня 2016 р. у мене в одному горщику ростуть помідор, одуванчик і 2 маленьких темно-синіх петунії. І помідор, і здуванчик, і петунії самі виросли, з насіння. Горщик стояв на вулиці! Думаю, що петунії дотягнуть до весни і побалують нас своїми яскравими темно-синіми квітами:

А зараз Ольга Борисівна проведе справжній курс з вирощування петуній!

Давайте подивимося

Вирощування петунії без помилок. Частина 4, пікірування петунії:

Дякуємо за Вашу увагу. І сподіваємося, що Ви дізналися про петунію багато чого цікавого! Якщо сподобалася стаття, розкажіть про неї своїм друзям!

Як зберегти петунію до наступної весни. Способи збереження кольорів

Щоб зберегти петунію до весни, користуються кількома способами. Можна прибрати дорослу рослину в тепло або скористатися способом черенкування.

За допомогою пересаджування

Для пересаджування використовують маточні рослини, тобто дорослий куст петунії, який залишають до весни з подальшим його черенкуванням. Для цього куст пересаджують в ємність горшкового типу в кінці вересня або початку жовтня. При цьому враховують, що посадки повинні встигнути пустити коріння до настання холодів.

Важливою умовою пересадки маточника в горщик є підбір ємності. Горщик вибирають з урахуванням розмірів дорослої рослини і обсягу її кореневої системи.

Інформація! Для петуній характерно розростання бічних кореневих придатків, тому маленькі ємності для пересадки не підходять.

Після пересадки у маточника видаляють сухі або пошкоджені частини, залишаючи лише 10 сантиметрів від усього стебля. Після цього маточник необхідно перенести туди, де сухо і прохолодно.

За допомогою черенкування

Садівники називають черенкування, не залежне від пори року, перевагою петуній. Фахівці рекомендують проводити планову процедуру черенкування восени, в цей час квітка повністю готова до розмноження:

Черенкування проводять, дотримуючись послідовності дій:

 1. Зрізають верхні гілки, на яких розташовані чотири або шість листків.
 2. Квітку обрізають з верхівки.
 3. Потім зрізають нижні аркуші.
 4. Зріз стебля відпускають у корнеутворювач або стимулятор росту кореня (з цією ж метою використовують розчин марганцю або товчене активоване вугілля - подібна процедура знезаражує рослину і сприяє його швидкому розвитку).
 5. Потім поміщають череня в грунтування, для якого використовують різну землю.
 6. Рослини поливають, злегка утрамбовують землю.
 7. Накривають прозорою кришкою або плівкою.

Створення парникового ефекту за допомогою додаткового укриття допомагає відросткам швидше вкоренитися за рахунок постійного зволоження.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND