Огірки взимку, як виростити. Як виростити огірки на підвіконні

Огірки взимку, як виростити. Як виростити огірки на підвіконні

Якщо ви все зробите правильно, вже через 1-1,5 місяця після сходів ви будете збирати свій перший домашній урожай!

Вирощування огірків будинку

Як садити огірки

Вибір насіння


1. Купуйте тільки самовимовні гібриди. Уважно вивчіть упаковку - там обов'язково буде ця інформація.

2. Вибирайте сорти, які формують невеликі плоди - до 10 см. Великі огірки в домашніх умовах гірше формуються і їм може не вистачити поживних речовин.

Посадка

Насіння огірків можна як відразу посадити в горщик, так і вирощувати через розсаду.

На 1 рослину потрібен горщик об'ємом близько 2 літрів, а на 2 огірки знадобиться обсяг 3-4 літри.

Як доглядати за огірками

Формування куща і зав'язок плодів


1. Щодня повертайте куст на 180 градусів. Це дозволить рослині не нагинатися в бік сонця.

2. Обов'язково прищипніть куст після формування 3-5 листочків.

3. Видаліть зав'язок під точкою прищипування і на ній.

4. Щодня під час цвітіння трохи струшуйте куст для більш ефективного досвіду.

5. Поставте високу подпорку, навколо якої можна формувати куст.

6. Після того, як куст сформується і з точки прищипування підуть 2 втечі, уважно стежте за кущем. Всі додаткові бічні втечі обов'язково прищипуйте після того, як вони дадуть 2 листочки. Усики теж бажано видаляти.

Освітлення


Огірки дуже люблять сонце і тепло. Їм необхідно хороше освітлення хоча б 4-6 годин на добу, тому взимку їх потрібно обов'язково досвічувати фітолампами.

Але не ставте рослини під прямі сонячні промені, інакше на листях з'являться опіки.

Полив.

Огірки дуже люблять воду і вологість. Їх потрібно поливати рясно, а з моменту цвітіння взагалі краще поставити горщик в ємність з водою.

Коли куст підросте, його варто не тільки поливати, а й обприскувати листя з пульверизатора вранці і ввечері.


Підживлення

До цвітіння підгодовуйте огірки 1 раз на місяць біогумосом (за інструкцією на упаковці).

З початку цвітіння проводьте підживлення 1 раз на 2 тижні.

Збір врожаю

Збирайте урожай у міру дозрівання плодів, не залишайте на огірки на кущі занадто надовго. Це буде затримувати розвиток нових молодих огірків.


Огірки не вимагають специфічного догляду і відмінно ростуть в умовах міської квартири. Дотримуйтеся цих простих рекомендацій, і у вас все вийде!

Відмінного вам врожаю!

Огірки на підвіконні взимку для початківців. Особливості вирощування огірків на підвіконні

Посів насіння огірків на підвіконні і подальше вирощування овочу не вимагає спеціальної підготовки або особливих знань з догляду (все аналогічно посіву і вирощуванню у відкритому грунті), тому з вирощуванням в домашніх умовах впораються навіть початківці-аматори.

Інша справа, що вам доведеться створити певні умови для зростання огірків у квартирі або на балконі, щоб отримати гідний урожай.

Коли можна вирощувати огірки в квартирі: оптимальні терміни посіву

Природно, найзручніше сіяти і вирощувати огірки на підвіконні з настанням весни, інакше кажучи, коли світловий день почне рости.


Однак, якщо ви зможете створити штучні умови (шляхом досвічування), то домашні огірки можна буде вирощувати цілий рік, в тому числі і взимку.

Які сорти підійдуть для вирощування в квартирі

Для посадки і вирощування на підвіконні (вікні) в квартирі або на балконі підходять як самі звичайні (виключно ранні) партенокарпічні (інакше кажучи, не потребують досвіду, гібридні - з позначкою F1) сорти, так і спеціальні балконні сорти (у них або назва як би натякає на умови вирощування, або в інструкції про це ясно сказано).

Важливо! Для вирощування в квартирі, на підвіконні, слід брати тільки партенокарпічні сорти. А ось на балконі - це необов'язково, адже там їх можуть опилити комахи-запилювачі.

Також сорт для вирощування в домашніх умовах повинен бути тіньовиносливим, інакше кажучи, терпимим до нестачі світла (зі зрозумілих причин). Ще дуже важливо, щоб сорт не був сильнорослим, а оптимально - слабо- або середньорослим (з не дуже активно утворюваними бічними втечами). Якщо ви посадите сильний сорт, то він просто заполонить весь простір на вашому вікні або балконі.

Виділяють наступні сорти огірків для домашнього вирощування на підвіконні в квартирі: Ажур, Атлет, Кураж, Кустовий, Конні, Справжній полковник, Наша Маша, Мертус, Меренга, По-щучому велінню, За моїм хотінням, Престиж, Преміум, Талісман, Чисті ставки, Фараон, Кімнатний, Кімнатне диво, Диво на віконці, Балкончик, багато хто, міський, Комнатний,

Таким чином, вибравши правильні сорти для вирощування в домашніх умовах, можна самостійно посадити огірки в квартирі і отримати багатий урожай в холодні зимові місяці.

Як виростити огірки в городі. Вирощування ранніх огірків

Для отримання раннього врожаю треба насамперед вибирати ранньоспілі гібриди. Вони повинні мати високу стійкість до захворювань і примх погоди. Передпосівне загартовування насіння в холодильнику при цьому абсолютно необхідне.

Добре, якщо на вашій ділянці є опалювальна теплиця. А якщо ні? Як виростити ранні огірки в неопалюваній теплиці? Для цього запасають будь-яку органіку: гній, солома, різні відходи. Ущільнюють її в купках, щоб знизити доступ кисню. Гній обов'язково перелопачують і додають будь-які гниючі продукти: тирси, листя, харчові відходи тощо. Ця суміш буде, розкладаючись, виділяти тепло. Закладати таке «паливо» в теплицю слід завчасно, за 2 тижні до посіву.

Час висадки розсади в теплиці - з кінця квітня по початок травня. Біопаливо, що вже розігрівся, закладають у канавки завширшки 50 см, глибиною 30-35 см і засипають 20-сантиметровим шаром ґрунту. Для кращого розігріву біопалива його можна полити гарячою водою.

Підгодовувати огірки треба кожні 10-12 днів. Спочатку розведеним коров'яком (1:10) або курячим послідом (1:20) або мінеральними добривами згідно з інструкцією до них. Після цвітіння концентрацію розчинів дещо збільшують. На квадратний метр грядки виливають піввідра поживного розчину.

Використовують, як правило, шпалерний метод вирощування. У спекотну погоду краще відкривати кватирки в теплиці, щоб туди залітали трудівники - бджоли та інші комахи-запилювачі.

Урожай починається через 20-25 днів після висаджування гарної розсади, тобто тоді, коли у відкритому ґрунті ще тільки починають висівати насіння. Збирати огірки краще вранці.

Залишаючи теплицю на кілька днів без нагляду, грядки треба добре полити. У міжправдях можна поставити кілька відкритих відер з водою.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND